KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303267

nr 1430 3267

Julia Samuelsson

(1892-1968), Sverige

Oljemålning, Kor på stig. Kopia efter Edv Berg. Olja på duk: 53x84 cm. Ej signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 76x105 cm

Julia Samuelsson, svensk bildkonstnär född 1892, död 1968.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 8 november 2021
kl 18:06:50

Julia Samuelsson

Läs mer om Julia Samuelsson